Доля щасливої жінки

Для кожної людини місяць травень багатий на події. Це й Великодні свята, і День Перемоги, і, насамперед, навесні кожного дня розквітає все навкруги та земля наша стає квітучою і ніжною. А Марія Іванівна Стрекалова 1 травня, зазвичай, збирає за святковим столом свою родину щоб разом відсвяткувати свій день народження. Цього року до привітань родини додались вітання від міської громади, адже виповнилось іменинниці 90 років. Вік поважний та людей такого віку у місті, мабуть, чимало. Тож, рада познайомитись з Марією Іванівною ближче.

З малечку дівчина була привчена до роботи, родина була працьовита. Та мирне життя було перервано і шістнадцятирічна Марія опинилась на чужбіні. Тяжкі випробування видалися на долю малолітній в’язниці. Тільки після закінчення війни повернулась  вона на рідну Миколаївську землю. За плечима жінки 50 років трудового стажу. І весь цей час  її день розпочинався о п’ятій годині ранку та закінчувався пізно увечері. А тепер наведемо цифри: в її групі було по 20 корів, за рік на одну корову вона надоювала майже по 6 тисяч літрів молока. Це один з найвищих показників! За великі трудові досягнення 1травня, у свій 45-й день народження, Марії Іванівні Стрекаловій була вручена Золота Зірка Героя Соціалістичної Праці. А ще відзначена ця невеличка на зріст, худорлява, але й сьогодні енергійна жіночка ще двома орденами Леніна та чотирма медалями ВДНХ.

У затишній оселі Марія Іванівна разом з донькою зустрічає гостей. Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М. та голова ради Миколаївської міської організації ветеранів України Ященко В.М. вручають квіти,  подарунок та  з задоволенням спілкуються з ювіляркою. «Я щаслива людина. Своєю працею довела, що я ні нікчема. Дякую долі та Богу за чоловіка та дітей. Життя прожила довге та корисне для людей», - каже жінка.

Про таке життя пишуть книги, про такі трудові досягнення треба розповідати молоді, таким жінкам – уклін. Доброго Вам здоров’я, Марія Іванівна! 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація