Маленьке диво – писанка

Великдень, Пасха, Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства – подолання смерті. У словосполученні «Великий день» лунає відгомін міфів та вірувань давніх народів, що втілювали ідею вічного життя в образах бога Сонця, Фенікса, Вішну, Озіріса…

Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї. Основною ознакою Великодня є писанка, яка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Тому, готуючись до зустрічі Пасхи православні віруючи пишуть писанки. Вже призабуті звичаї вирішили відроджувати і мешканці Корабельного району, зібравшись  27.04.2016р. об 11.00 год. у затишній та привітній оселі бібліотеки-філіалу для дорослих № 18. Слухачі відділення соціально-побутової адаптації Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради з радістю прийняли запрошення на майстер-клас по розпису святкових писанок, а роботу з ними провели представники бібліотеки–філіалу для дорослих  № 5, що розташований у мікрорайоні Ліски, Григорцева Н.В та Мирян Н.В.

Талановита майстриня Мирян Н.В. підготувала різноманітну інформацію про писанки: цікаві видання південно-українського писанкарства, розмальовані писанки, та цікаво розповідала про народні традиції. Вона в подробицях розповіла та продемонструвала послідовність виконання техніки розпису писанки. Тут же на кожному столі були підготовлені всі необхідні приладдя для оздоблення: яйце, писачок, свічка, зразки малюнків для розпису, олівці. Всі присутні уважно слухали настанови  майстрині і з завзятістю прийнялися оздоблювати писанки. Це була справжня творча майстерня, де панують добро, піднесення, світла радість та надія. Час пролетів швидко і ось уже готові розмальовані писанки майстриня фарбує у заздалегідь підготовлені харчові різнокольорові фарби. Яка це радість – виготовити щось своїми руками, піднесення і натхнення вирували серед присутніх! А головне – наші підопічні були дуже радісні та задоволені від почутого, від отриманих нових навичок. Бо ж  набуті знання вони  принесуть у свої родини, покажуть своїм дітям та онукам і писанка об’єднає родини у творчому  процесі. Ці зустрічі стали вже традиційними.

Учасники заходу вдячні за набутий досвід працівникам бібліотек. Така творча праця справді надихає та приносить користь людям. Саме в переддень Великодня, коли природа оживає, люди відчувають надію на мир, на спокій, бажають один одному добра, милосердя, радості, міцності духу. З наступаючими Великодніми святами всіх, очищаємо свої серця для любові, а уста для вдячності.

Відділення  Корабельного району міського територіального центру дякує всім учасникам заходу за участь і запрошує до співпраці мешканців району.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація