ЗВЕРНЕННЯ міського голови до роботодавців міста

Шановні роботодавці!


28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2016 році Всесвітній день охорони праці відзначатиметься під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

За станом здоров'я  окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та величина валового внутрішнього продукту.Саме стан здоров'я населення, і передусім працюючого, є одним з індикаторів розвитку суспільства.

З метою  попередження та нейтралізації потенційних наслідків стресу на робочому місці органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність вжиття конкретних профілактичних заходів, спрямованих на їх подальше усунення.

Аналіз виробничого травматизму за 2015 рік показав, що з психофізіологічних причин сталося 20 % від загальної кількості  нещасних випадків.

Найпоширенішими психофізіологічними причинами стали:
-  особиста необережність потерпілого;
- травмування  внаслідок протиправних дій інших осіб.

Серед причин настання нещасних випадків психофізіологічні причини посідають друге місце.

Слід звернути увагу, що до психофізіологічних причин, з появою яких стаються нещасні випадки, належать в тому числі і низька нервово-психічна стійкість, і незадовільні фізичні дані або стан здоров'я, і незадовільний психологічний клімат у колективі. У 2015 році на підприємствах, в установах та організаціях міста  Миколаєва спостерігається зниження рівня виробничого травматизму на 2,3%. Так, у 2014 р. сталося 43 нещасних випадки проти 42 у 2015 році. Досягнуто значне зменшення травматизму зі смертельними наслідками,однак, на жаль, вони ще мають місце.

Життя та здоров’я людей – це найбільша цінність. Незважаючи на     будь-які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.

Як свідчить практика, переважна більшість виробничих травм трапляється через порушення трудової та технологічної дисципліни, відсутність контролю за додержанням працівниками вимог охорони праці та з інших причин, що не потребують для їх усунення значних фінансових витрат.

З метою привернення спільноти до проблем психологічного клімату у трудових колективах, закликаю Вас провести з 22 по 28 квітня цього року «Тиждень охорони праці» на кожному підприємстві міста, в установі, організації, у тому числі на об’єктах малого і середнього бізнесу, у рамках якого провести семінари, огляди – конкурси, круглі столи тощо. Головною метою цього заходу є привернення уваги роботодавців та працівників до уникнення конфліктних ситуацій та недопущення виникнення стресів на робочому місці, особливо при виконанні розумової роботи, слід застосовувати рівномірний розподіл обов'язків, максимально враховувати професійні навики та мотивацію працівника. Працівник, який виконує складне завдання, має чітко знати, з якою метою він це робить.

Роботодавець має забезпечити стимулююче робоче навантаження, де періоди перевантаження і криз врівноважуються періодами перепочинку, ефективний розподіл часу, уникнення напружених ситуацій.

Зауважу, що психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сферах охорони праці та здоров'я, актуальність яких є загальновизнаною для усіх країн, професій та працівників.

 

Заходи

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація