Переможці

У великій залі обласного Палацу культури напередодні 28 березня – дня визволення міста від фашистських загарбників знов зібрались ветерани війни та праці на засідання клубу фронтових друзів «Переможці». Велика Вітчизняна війна – це найболючіша сторінка історії нашої країни. В Україні немає, напевно, жодної сім’ї, яка не втратила в ті грізні роки рідних і близьких. Міська влада завжди приділяє увагу цій категорії громадян. 

На даний час в місті проживає 14908 ветеранів війни, серед них:

- інвалідів війни– 931 чол.;

- учасників бойових дій – 4137 чол., серед них залишилось  439 учасників бойових дій ВеликоїВітчизняної війни та війни з Японією;

- учасників війни – 6659 чол.;

- членів сімей загиблих – 3181  чол.

 

Невід’ємною частиною діяльності міської влади є захист та підтримка городян. Основою соціального захисту ветеранів є міська комплексна програма „Соціальний захист”. Основним завданням програми - є забезпечення надання своєчасної адресної, соціальної та матеріальної допомоги, виконання державних та міських програм стосовно соціального захисту мешканців міста, особливо ветеранів війни та праці. 

На 2015 рік в місті Миколаєві на виконання соціальних програм було витрачено 727,2 млн.грн. Це близько 33% міського бюджету.

У 2016 році у міському бюджеті на виконання цих програм передбачено 761,2 млн.грн., що складає приблизно 26% бюджету міста.

Вже багато років у місті Миколаєві та Миколаївській області проводиться виплата матеріальної допомоги учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні та у роки війни з Японією.

У березні 2015 року з обласного та міського бюджетів виплату до Дня Перемоги отримали 544 учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни і війни з Японією по 2000 грн. кожен, у вересні-жовтні до 71-річчя визволення України така виплата проведена 483 ветеранам на суму 966,0 тис. грн.

У 2016 році планується продовжити проведення вищезначених виплат у збільшеному розмірі, у міському та обласному бюджетах передбачено виплату  допомоги до 71-ї річниці Перемоги та 72-ї річниці визволення України на загальну суму 3,736 тис.грн.

Крім цього, у 2015 році в державному бюджеті на 10% збільшено виплату разової грошової допомоги до 9 травня, 14191 ветеран отримав вищезазначену допомогу, на ці цілі витрачено 8,97 млн. грн. Для виплати допомоги до 5 травня у 2016 році з державного бюджету передбачено 10,3 млн.грн.

Крім цього, безпосередньо визволителям міста, яких у м.Миколаєві проживає 3 чоловіка, проводиться щомісячна виплата адресної грошової допомоги у сумі по 1000 грн. кожному.

Пріоритетними питаннями у наданні ветеранам війни соціального захисту є питання надання пільг на житлово-комунальні послуги.  У 2015 році близько 50 тис. сімей ветеранів відшкодовано витрат, пов’язаних з наданням пільг організаціям - надавачам житлово-комунальних послуг на суму понад 36,6 млн. грн.

Без змін у чинному законодавстві залишилося надання пільг - інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам Армії, членам сімей загиблих  військовослужбовців.

Працівники департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та міського територіального центру надання соціальних послуг продовжують відвідувати ветеранів вдома, на сьогоднішній день обстежено  572 ветерана війни, по можливості їм надається адресна допомога.

Протягом минулого року ветеранам війни надана наступна соціальна допомога:

- 4397 громадян отримали  грошову допомогу на суму 2421,5 тис грн;

- 3815 громадян отримали натуральну допомогу на загальну суму  630,3 тис. грн.;

- 742 ветерана війни отримали послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома;

- 262 ветерана війни пройшли курс реабілітації у відділеннях соціально медичних послуг;

- 72 громадян отримали технічні засоби реабілітації;

- 3 родини ветеранів війни знаходяться у черзі для виконання їм капітального ремонту помешкань, у 2015 році 5 інвалідам війни виконано капітальний ремонт житла.

- 217 ветеранів війни забезпечені санаторно – курортними путівками,182 ветеранам була виплачена грошова компенсація замість санаторно-курортного лікування;

- 4 інваліда війни у 2015 році забезпечені спецавтотранспортом.

      Відповідно до інформації управління охорони здоров’я на обліку у лікарняних закладах знаходиться 13298 ветеранів війни: 1021 - інвалід війни, 2114-учасників бойових дій, 8202-учасника війни, прирівняних до них по пільгах - 1961 чол.  98% громадян зазначених категорій комплексно оглянуто медичними працівниками.

У 2015 році 1848 ветеранів війни пройшли стаціонарне лікування в лікарнях міста, санаторно-курортне лікування отримали 179 ветеранів війни.

В лікувально-профілактичних установах міста передбачений ліжковий фонд для стаціонарного лікування – 25 ліжок, з нормою витрат на харчування -  35 грн., на медикаменти – 40 грн.

Всі ветерани війни забезпечені пільговими медикаментами, безкоштовним зубопротезуванням та слухопротезуванням відповідно з доведеними засобами.

У 2015 році безкоштовними рецептами забезпечено 4502 ветерана війни на суму - 476,1 тис.грн., слухопротезування отримали – 43 ветерани війни, на суму 69,2 тис. грн., зубопротезування – 153 ветерана війни, на суму -218,6 тис. грн.

У 2016 році роботу у цих напрямках продовжена.

Всі структури міськвиконкому плідно співпрацюють з міською та районними організаціями ветеранів війни та праці, організацією інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил, іншими ветеранськими організаціями у розв’язанні їх нагальних проблем.

Також, більшість підприємств міста допомагають і підтримують своїх ветеранів. Серед них – «Зоря-Машпроект», Морський торговельний порт, «Нібулон», Вєлам та інші.

З метою патріотичного виховання учнівської молоді в загальноосвітніх школах міста постійно проводяться огляди музеїв історичного профілю, що висвітлюють події Великої Вітчизняної війни, в багатьох школах міста працюють куточки бойової слави. Особливе значення для підйому патріотичного духу молоді є робота в м. Миколаєві Посту № 1, який у 2010 році, відповідно до рішення міської влади, поновив свою роботу.  

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація