Відбулося засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

24 березня 2016 року під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення ММР Бондаренка Сергія Миколайовича, відбулося засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

 На початку засідання доповідач повідомив, що заборгованість із заробітної плати на 15 підприємствах, які знаходяться в колі моніторингових спостережень, за станом  на 01.03.2016  складала 30547,0 тис. грн., що на 2481,1 тис. грн., або на 8,8 % більше, порівняно з сумою боргу на 01.02.2016 (28065,9 тис. грн.). 

Протягом лютого два підприємства погасили заборгованість у повному обсязі: ТОВ ВКФ «НХТ Полюс» - 30,3 тис. грн. та ТОВ «Вознесенська механізована колона №9» - 46,5 тис. грн. 

 

     Разом з тим, внаслідок невиплати поточної заробітної плати за січень поточного року, 2 підприємства,  на яких за станом на 01.03.2016 виникла заборгованість, перейшли у коло підприємств-боржників, з загальною сумою – 125,4 тис. грн., в тому числі: філія «Миколаївська ДЕД» - 75,4 тис. грн. та СДЮШОР з веслування на байдарках та каное – 50,0 тис. грн. 

Крім того, 4 підприємства-боржники суми боргів збільшили, порівняно з попереднім місяцем на загальну суму – 3545,7 тис. грн.  Найбільше зростання пройшло:  ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» на 3224,2 тис. грн.;  ДП «Державне Південне виробничо-технічне підприємство» на 253,3 тис. грн. Ще на 2 підприємствах менш значні суми зростання: (філія «Тернівська  ДЕД» на 18,5 тис. грн. та «Варварівська ДЕД» на 49,7 тис. грн.

Частково погасили борги на 5 підприємствах-боржниках на загальну суму 1114,0 тис. грн.: ДП «УРТІ», ПрАТ «Фрост», ДП «Дослідний завод ІІПТ» НАН України, ДП «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», філія «Жовтневий райавтодор».  

     За оперативними даними, за станом на 23.03.2016, на 15 підприємствах-боржниках  сума боргу складає 30523,5 тис. грн.  

     Бондаренко С.М. зауважив, що важливим фактором впливу на стан заборгованості по підприємствах міста є нестабільна їх робота.

      Директор департаменту висвітлив заходи, спрямовані на погашення існуючої заборгованості на підприємствах міста.

      На засіданні міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат були заслухані керівники, головні бухгалтери, голови профспілок 9 підприємств-боржників: ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», ДП «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», ДП «Південне виробничо-технічне підприємство», ДП «Миколаївський облавтодор» (чотири міські філії), СДЮСШОР з веслування на байдарках та каное, ДП «Український радіотехнічний інститут», які доповіли, що основними причинами існування заборгованості із виплати заробітної плати залишаються: відсутність замовлень і, як наслідок – обсягів робіт, затримка проведення платежів замовника. 

     Були надані рекомендації щодо першочергової виплати заробітної плати та персональної відповідальності щодо нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати (ст. 175 ККУ в редакції Закону № 1027-УІ від 19.02.2009).

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація