Відбулося чергове заняття Громадського університету правових знань на тему: «Колективний договір: нове в законодавстві, пропозиції та недоліки при укладання».

   16 березня 2013 року в Миколаївській обласній раді профспілок спільно з відділенням НСПП у Миколаївській області відбулося чергове заняття Громадського університету правових знань на тему: «Колективний договір: нове в законодавстві, пропозиції та недоліки при укладанні».

У заході взяли участь голови, юристи та фахівці з колдоговірних питань обласних профспілкових організацій.
 Від органів місцевого самоврядування у зустрічі прийняла участь головний спеціаліст відділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Решетнікова Інна Юріївна.  

Відкрили заняття заступник голови обласної ради профспілок Онищенко Любов Миколаївна та начальник відділення НСПП  у  Миколаївській  області Євченко Оксана Олегівна.     

Головний спеціаліст відділу з соціально-економічних питань облпрофради      Баришевська Марина Анатоліївна зупинилась на основних завданнях колдоговірної кампанії, висвітлила основні вимоги закону України «Про колективні договори  і угоди».

Головний спеціаліст відділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Решетнікова І.Ю. висвітлила основні положення закону України «Про колективні договори  і угоди» щодо змісту, порядку укладання та реєстрації колективного договору. Наголосила, що під час повідомної реєстрації колективних договорів управлінням праці, як реєструючим органом, аналізується зміст колективного договору на відповідність його чинному законодавству, вимогам Генеральної та галузевим угодам, надаються зауваження та пропозиції.

Особливу увагу було приділено порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, який застосовується з 28 лютого 2013 року згідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 115.

Фахівець управління праці, від реєструючого органу, проінформувала присутніх про типові зауваження, які надаються при реєстрації колективних договорів.

Учасниками заняття було обговорено основні проблеми змістового наповнення колективних договорів, у тому числі установ і організацій бюджетної сфери.  

Також для закріплення матеріалу проведена ділова гра «Алгоритм укладання колективного договору».

 Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація