Відділ трудових відносин

Інформувати працівників про розмір заробітної плати, її складові  - обов’язок керівника

ЯКЩО РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ ВИПЛАЧУЄ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ

Про оплату виконання обов’язків  тимчасово відсутнього працівника

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб

Порядок обчислення середнього заробітку

Розміри посадових окладів (місячних тарифних ставок) на підприємстві мають відповідати складності робіт та кваліфікації працівників (ч. 1 ст. 96 КЗпП).

Підвищення розмірів посадових окладів працівників із 1 січня 2018

 Зміни в законодавстві щодо святкових і неробочих днів

Із 1 грудня зростає прожитковий мінімум

Індексація та доплата до мінімальної зарплати: Мінсоцполітики змінює позицію?

ДОМОВЛЕНІСТЬ керівників сторони органів виконавчої влади, профспілкової сторони та сторони роботодавців Генеральної угоди про регулювання основаних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, укладеної на 2016—2017 роки

Колективний договір, його зміст та вимоги.

Деякі особливості нарахування середньої зарплати відповідно до Порядку № 100

Про доплату до мінімальної заробітної плати при суміщенні та сумісництві

І знову звертаємо увагу на зміни в законодавстві щодо особливостей проходження військової служби

І знову про доплату до розміру мінімальної заробітної плати

Щодо врахування виплат до мінімального розміру оплати праці

Методичні рекомендації про порядок розроблення та укладання колективних договорів

Виключення доплат із мінімальної заробітної плати для бюджетників

Звернення до керівників підприємств, установ та організацій м.Миколаєва 

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків

Роз'яснення Мінсоцполітики щодо деяких питань оплати праці у зв'язку зі змінами в законодавстві

Про внесення суттєвих змін до деяких законодавчих актів з питань оплати праці

До уваги керівників підприємств, установ та організацій м. Миколаєва

Постанова КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1037 "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери"

Нові правила індексації заробітної плати

Внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

Закон України від 02.07.2013 № 379-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо повноважень на здійснення повідомної реєстрації колективних договорів і угод»

Постанова КМУ від 13 лютого 2013 р. № 115 "Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів"

Відділ трудових відносин управління праці звертає увагу керівників підприємств, установ та організацій міста

15 березня 2015 року  прийнято Закон  України № 238- VIII «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України»

 


 Інформація про хід колективно-договірної кампанії  
протягом  9 місяців 2018 року

 Відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди»,  колективні договори укладаються на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.

Укладання колективного договору повинно здійснюватись із дотриманням принципу рівності сторін і їх добровільності щодо прийняття зобов’язань, свободи у визначенні кола питань, які будуть становити зміст колективного договору, реальності зобов’язань, забезпечення свободи контролю виконання умов колективного договору і встановлення відповідальності за їх невиконання.

Умови колективних договорів, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов’язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали.

Зміни і доповнення до колективного договору протягом строку їх дії можуть вноситися тільки за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди»,  колективний договір підлягає повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами постанови КМУ  від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» повідомна  реєстрації проводиться  протягом 14 робочих днів з дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструючого органу.

Проводиться повідомна реєстрація з метою засвідчення автентичності примірників і копії наданих на реєстрацію галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів  для забезпечення можливості врахування їх умов під час розгляду уповноваженими органами трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами виконання умов таких (угод) договорів.

Сторони договору подають на повідомну реєстрацію договір разом з додатками у кількості примірників, що відповідає кількості таких сторін, та копію угоди (договору).

Сторонам договору може бути відмовлено у повідомній реєстрації лише у разі, коли подані на реєстрацію примірники угоди (договору) не є автентичними.

Зміни і доповнення, що вносяться до договору, підлягають повідомній реєстрації згідно із цим Порядком.

У м. Миколаєві повідомну реєстрацію колективних договорів проводить управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Всього по місту укладено та зареєстровано 2102 колективних договорів між   працівниками  та роботодавцями.

За даними моніторингу із загальної кількості  колективних договорів з початку  2018 року зареєстровано 242 колективних договорів між працівниками та роботодавцями,  в т.ч. зміни та доповнення до довгострокових, якими охоплено понад 46 тис. працюючих на підприємствах, в установах та організаціях міста. 

З метою успішного проведення колдоговірної кампанії фахівцями управління праці проводиться консультативно – роз’яснювальна робота.

Так,  з  початку  року  проведено  3 семінари та 3 «круглих столи»,  на яких були присутні  125 представників підприємств, установ та організацій міста.    

  З початку року розповсюджено понад 450 буклетів з питань трудового законодавства, у тому числі щодо порядку розробки, реєстрації колективних договорів.

  Необхідна  інформація  надається на магнітних носіях та електронною поштою.

       Реєстрація колективного договору та консультативно – роз’яснювальна робота проводиться управлінням праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради за адресою:  м. Миколаїв, вул. Декабристів, 25,  тел./факс 47-84-62,  email:  « Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ».


Керівникам підприємств, установ та   організацій  м. Миколаєва, головам профспілкових організацій


Згідно з пунктом 6.9 Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки Сторони Угоди домовилися про надання організаційної підтримки та методичної допомоги учасникам соціального діалогу на всіх рівнях з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, укладання угод і колективних договорів та забезпечення їх виконання.

Звертаємо вашу увагу, що Генеральною угодою, зокрема передбачено вирішення питань соціального захисту окремих категорій громадян.

Враховуючи зазначене, та згідно з нормами законодавства, рекомендуємо під час ведення колективних переговорів ініціювати включення до колективних договорів та територіальних угод положень щодо:
- соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»;
- забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків»;
- профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу у виробничому середовищі та недопущення випадків дискримінації працівників із такими захворюваннями.

А також відповідно до Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Про хід виконання в Україні Європейської соціальної хартії (переглянутої)» схвалених постановою Верховної Ради України від 18 грудня 2008 року № 773-VI Міністерство соціальної політики України пропонує розглядати під час колективних переговорів з укладання галузевих (міжгалузевих) та територіальних угод можливості включення до їх тексту положення щодо забезпечення виконання норм Хартії.


Рекомендації про порядок розробки, укладання та виконання колективних договорів

Зразок колективного договору

Перелік підприємств, установ та організацій м. Миколаєва, які зареєстрували колективний договір протягом 9 міс. 2018 року

 

  Розміри
державних мінімальних гарантій в оплаті праці

та прожиткового мінімуму у 2018 році

Показники

2018 рік

1

2

 

з 01 січня

з 1 липня 

 1 грудня

прожитковий   мінімум  на  одну  особу   в розрахунку на місяць

1700

1777

1853

дітей віком до 6 років

1492

1559

1626

дітей віком від 6 до 18 років

1860

1944

2027

працездатних осіб

1762

1841

1921

осіб, які втратили працездатність

1373

1435

1497

мінімальна заробітна плата

3723

3723

3723

у погодинному розмірі

22,41 22,41 22,41

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація