Шановні мешканці міста Миколаєва!
Усім бажаючим евакуюватися з міста через кордон, надаємо форму анкетування, яку необхідно заповнити за посиланням:
АНКЕТА щодо якості наданих соціальних послуг
До уваги організацій, які здійснюють навчання фізичних осіб основ догляду!
Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради ведеться облік організацій, які здійснюють навчання фізичних осіб основ догляду у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 430 "Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності ".
Звертаємось з проханням до суб`єктів, які здійснюють навчання за відповідними програмами повідомити про готовність здійснення такого навчання департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (вул. Декабристів, буд.25 тел. (0512) 46-72-31)
Перелік організацій, які здійснюють навчання фізичних осіб основ догляду
Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг
Класифікатор соціальних послуг
З 1 січня 2020 року вступив в дію новий Закон України № 2671-VІІІ "Про соціальні послуги". Закон визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Соціальні послуги надаються для досягнення таких цілей:
1) профілактика складних життєвих обставин;
2) подолання складних життєвих обставин;
3) мінімізація негативних наслідків складних життєвих обставин.
Соціальні послуги поділяються на послуги, спрямовані на:
1) соціальну профілактику - запобігання виникненню складних життєвих обставин та/або потраплянню особи/сім’ї в такі обставини;
2) соціальну підтримку - сприяння подоланню особою/сім’єю складних життєвих обставин;
3) соціальне обслуговування - мінімізацію для особи/сім’ї негативних наслідків складних життєвих обставин, підтримку їх життєдіяльності, соціального статусу та включення у громаду.
Типи соціальних послуг:
прості соціальні послуги |
комплексні соціальні послуги |
комплексні спеціалізовані соціальні послуги |
допоміжні соціальні послуги |
не передбачають надання постійної або систематичної комплексної допомоги (інформування, консультування, посередництво, надання притулку, представництво інтересів тощо) |
передбачають узгоджені дії фахівців з надання постійної або систематичної комплексної допомоги (догляд, виховання, спільне проживання, соціальний супровід, кризове втручання, підтримане проживання, соціальна адаптація, соціальна інтеграція та реінтеграція тощо) |
надаються певній категорії отримувачів соціальних послуг (ВІЛ-інфікованим особам, особам із залежністю від психотропних речовин, особам, які постраждали від торгівлі людьми, біженцям, особам із психічними розладами та іншим) |
надаються у вигляді натуральної допомоги (продукти харчування, предмети і засоби особистої гігієни, санітарно-гігієнічні засоби для прибирання, засоби догляду, одяг, взуття та інші предмети першої необхідності, організація харчування, забезпечення паливом тощо) та технічних послуг (транспортні послуги, переклад жестовою мовою тощо) |
Соціальні послуги залежно від місця надання поділяються на послуги, що надаються:
1) за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
2) у приміщенні надавача соціальних послуг:
стаціонарно - в умовах цілодобового перебування (проживання) отримувача соціальної послуги із забезпеченням харчуванням та умовами для проживання;
напівстаціонарно - протягом визначеного часу доби з умовами для нічного або денного перебування;
3) за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці.
У щорічній колегії департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради «Про підсумки роботи департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та його підвідомчих установ у 2016 році. Пріоритетні напрямки роботи і завдання на 2017 рік » прийняли участь представники міської влади, депутати, керівництво центрів зайнятості, громадських організацій, керівники структурних підрозділів департаменту, начальники відділів та відділень.
Про підсумки роботи районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту за 2016 рік доповіла заступник директора Харитонова О.О. Вона зупинилася на одному з найважливіших питань - призначення населенню субсидій. Станом на 01.01.2017р. за призначенням субсидій звернулись 36 217 осіб. Поточного року отримано 1 455 електронних заяв та декларацій для призначення субсидій, які розглянуті та знаходяться в опрацьовані (минулого року – 216 заяв). Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначені 73 261 сім’ям, що майже в 2 рази більше, ніж в минулому році. Крім того, субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою призначені 332 домогосподарствам. Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу отримують 61 299 сімей, що на 67% більше, ніж в минулому році, та становить 31,5 % від кількості сімей в місті. Також були доведені до присутніх результати роботи районних управлінь соціальних виплат і компенсацій по іншим делегованим повноваженням.
На території залізничного вокзалу відбувся ярмарок вакансій та послуг, до участі в якій обласна служба зайнятості запросила спеціалістів департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради. Ярмарок проводився в рамках соціального проекту «Квиток до успіху», що направлений на працевлаштування молоді та ознайомлення з найактуальнішими вакансіями, які представлені на ринку праці регіону.
За словами директора миколаївського обласного центру зайнятості Дмитра Оборонька, на сьогоднішній день у базі даних Миколаївського обласного центру зайнятості представлені 1623 актуальні вакансії та 909 вакансій, зареєстрованих з альтернативних джерел. По місту Миколаєву налічується 1284 вакансії. Кожен бажаючий мав змогу ознайомитися з переліком вакансій, вимогами до них, умовами праці, запропонованою зарплатою.
В ярмарку взяли участь 12 роботодавців міста Миколаєва, які безпосередньо презентували 116 актуальних вакансій з пропозиціями заробітної плати від мінімальної – до 5000 грн.
В приміщенні управління соціальних виплат і компенсацій Інгульського району департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради 09 грудня 2016 року о 10.00 відбулася робоча зустріч з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На зустрічі були присутні голова Миколаївської обласної організації всеукраїнської громадської організації інвалідів ”Союз Чорнобиль України” Симонян Р.Х., голова Ленінського районного осередку в м. Миколаєві всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Яремчук М.А., чорнобильці Інгульського району, заступник голови адміністрації Інгульського району Мороз І.О., заступник начальника управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі з питань призначення пенсій Банних О.В, заступник начальника відділу з питань призначення, виплати і перерахунку пенсій управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі Мішина Ю.С., начальник управління соціальних виплат і компенсацій Інгульського району Башкатова Л.С., головний спеціаліст з чорнобильських питань Руденко Л.А. та інші.
На зборах спеціаліст управління розповіла про зміни до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ознайомила з новими Постановами Кабінету Міністрів України з Чорнобильських питань. Також, обговорювались питання санаторно-курортного лікування, забезпечення безоплатними ліками, пенсійні питання та питання необхідності змін розмірів виплати компенсації на продукти харчування.
У відділенні денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради кожного дня проходять цікаві та захоплюючі зустрічі. Емоційно та весело пройшла літературно-музична програма, в якій прийняли участь талановиті миколаївці. Віктор Іванович Панченко читав авторські вірші, а Тетяна Михайлівна Нестеренко та Ніна Іванівна Поплужна виконали ліричні пісні та старовинні романси під власний акомпанемент. Бурхливі аплодисменти – нагорода виступаючим у концертній програмі «Зимовий день».
Безпека праці в друкованих засобах масової інформації
На виконання статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з метою поширення пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, профілактики виробничого трав-матизму та професійних захворювань, відділення ВД ФССНВ у м. Ми-колаїв пропонує провести передплату журналу «Безпека праці на виробництві» на 2017 рік. Щомісячний профілактично-практичний журнал «Безпека праці на виробництві» постійно висвітлює діяльність виконавчої дирекції Фонду та може бути корисним в наданні практичної допомоги в організації, розробленні та впровадженні профілактичних заходів з безпеки виробництва, запобігання виробничому травматизму, забезпечення здорових і безпечних умов праці. У журналі надаються рекомендації спеціалістам служб охорони праці, методична допомога керівникам підприємств, де немає спеціаліста з охорони праці, поради, консультації, відповіді на запитання. Журнал «Безпека праці на виробництві» має передплатний індекс - 37850, ціна на місяць - 50 грн.10 коп., на 3 місяці - 150 грн. 30 коп., на півріччя - 300 грн. 60 коп., на рік - 601 грн. 20 коп.
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв. Телефони для довідок: 47-91-21, 47-05-48.
Щомісячні телефонні «гарячі лінії» проведені у структурних підрозділах департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради. Вчора спеціалісти всіх підрозділів відповідали на актуальні питання соціального захисту населення, в тому числі всі, хто потребував консультації стосовно надання субсидій на житлово-комунальні послуги, отримали консультації та запрошення до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій або запрошення завітати до додаткових пунктів прийому заяв та декларацій, які з цього тижня відкриті у віддалених мікрорайонах, ЖЕКах та інших місцях скупчення людей.
29.04.2016 об 10-30 год. у приміщенні Центрального районного центру зайнятості, під головуванням в.о. директора РЦЗ Центрального району було проведено засідання «круглого столу» із соціальними партнерами щодо особливостей соціального захисту та проблем працевлаштування людей з інвалідністю та учасників АТО під гаслом: «Разом до спільної мети!».
У засіданні прийняли участь представники: Миколаївського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, адміністрації Центрального району, Української асоціації інвалідів АТО, МФ ПАТ «Укртелеком», Миколаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, центр допомоги учасникам АТО. В рамках «круглого столу» виступила начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Слюсаренко І.Є., яка доповіла, що протягом 2016 року в районних управліннях соціальних виплат та компенсацій нашого міста обліковано 1613 осіб, які мають статус «Учасник бойових дій» та отримали відповідні посвідчення; 32 особи, які мають статус «Інвалід війни», 2 особи, що мають статус «Інвалід військової служби». Також доповідач наголосила, що при роботі з даною категорією осіб застосовується індивідуальний підхід до кожної особи з врахуванням їх основних потреб, особистих історій, соціального становища та висвітлила повний спектр соціальних послуг, що надаються фахівцями департаменту демобілізованим учасникам антитерористичної операції.
За результатами проведеного засідання прийняті відповідні рішення та надані доручення.
У міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради діють відділення соціально-медичних послуг, які обслуговують громадян похилого віку та інвалідів з метою підтримки їхнього стану здоров’я незалежно від сімейного стану.
Мешканцям зазначеної категорії, що проживають в Інгульському (Ленінському) районі, пропонують безкоштовно отримати такі послуги як: консультація лікаря – терапевта; електролікування; озокеритолікування; кисневий коктейль; масаж; фітотерапія; аероіонотерапія. Відділення соціально-медичних послуг розташоване за адресою вул. 12 Поздовжня, 50-А. Курс оздоровлення громадян у відділенні розрахований на 21 день. Підопічні, які проходять курс лікування, можуть одночасно відвідувати факультет “Здоровий спосіб життя” при відділенні соціально-побутової адаптації, де викладачі Панчук Ганна Михайлівна та Ільницька Анжела Валеріївна (лікар-терапевт) читають лекції з актуальних питань сучасної медицини, принципів здорового способу життя, харчування, профілактики захворювань.
Якщо Ви бажаєте стати учасником таких зустрічей запрошуємо Вас до нас у відділення!
20.04.2016 відбулось спільне засідання міського комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту. З вступним словом «Про стан створення у місті безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими можливостями» виступив заступник міського голови, голова міського комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Гайдаржи В.В. Присутні вислухали інформацію голови постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту Мотуза Сергія Васильовича щодо створення у місті міської Комплексної програми вирішення проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2016-2017 роки та директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренка С.М. про стан доступності соціальних установ міста для осіб з обмеженими можливостями. Виступили представники департаментів Миколаївської міської ради, які охарактеризували стан роботи зі створення доступності на дорожній та тротуарній мережі міста, доступність до місць відпочинку та учбових закладів, спортивних споруд та інш. В обговоренні питань прийняли участь всі присутні.
Сіючи добро, ми зберемо гарний врожай щастя, любові й добробуту.
Треба щодня, щогодини, щохвилини творити людям добро. І вони його не забудуть. Поспішайте творити добро, бо життя таке коротке і пролетить як мить!
З повагою до Вас
директор департаменту
Василенко Сергій Михайлович
Переглянути....