Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради інформує, що в Україні з 01 січня 2018 року запроваджено розрахунки за надані пільги та житлові субсидії між бюджетом та підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг у грошовій формі, тобто ліквідовано механізм клірингових взаєморозрахунків. При цьому незмінним залишився механізм призначення одержувачеві житлової субсидії та отримання її.
Так, в лютому 2018 року департаментом вже перераховано підприємствам- надавачам житлово-комунальних послуг 130,8 млн.грн. Це заборгованість, яка виникла на початок року, а саме: 6,7 млн.грн. - по електроенергії, 68,9 млн. грн.- по природному газу, 41,2 млн.грн. - по теплопостачанню, 4,4 млн.грн. - по водопостачанню, 9,6 млн.грн. - по квартирної плати.
28 лютого представники міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відвідали Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.О.Гмирьова.
Можливо, цей факт не є новиною для більшості слухачів «Університету третього віку». Адже, майже кожного тижня у бібліотеці проводяться найрізноманітніші заходи для ознайомлення людей старшого віку з книжковими новинками, експозиціями книжкових виставок. Пенсіонери запрошуються на бесіди з актуальних тем сучасності, зустрічі з видатними миколаївцями. Але, на цей раз до бібліотеки запросили директора міського територіального центру Самерханову Л.І., її заступників Колеснік Т.В. та Садову Н.А. для участі в інформаційному звіті перед громадою з питань соціокультурної діяльності Миколаївської ОУНБ ім.О.Гмирьова у 2017 році.
Миколаївська міська рада, її виконавчий комітет та Миколаївська обласна рада профспілок, враховуючи значні потенційні можливості колективних договорів у підвищенні ефективності та конкурентоспроможності виробництва, забезпеченні соціального прогресу, звертається до підприємств, установ та організацій м. Миколаєва всіх форм власності, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах 2017 року, а також активізувати роботу по укладанню нових або подовженню дії раніше укладених колективних договорів на 2018 рік.
Колективні договори є загальновизнаним у світі засобом регулювання соціально-трудових відносин, узгодження інтересів роботодавця і найманого працівника та соціального захисту працюючих і членів їх сімей.
Атестація педагогічних працівників – це можливість продемонструвати свою професійну придатність, підвищити фаховий рівень, поділитися творчими знахідками.
У міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Сєміцвєтік» регулярно проходить атестація працівників. Цього тижня відкриті групові заняття провели практичний психолог та вчитель реабілітолог групи соціальної реабілітації. Педагоги підтвердили високий рівень професійної підготовки, показали, як поєднують інтерактивні та інноваційні методи і прийоми роботи, серед яких ігрові, здоров’язбережувальні, мультимедійні, елементи арт-терапії у реабілітаційному процесі дітей з інвалідністю.
Чергове засідання клубу «Здоров’я» для підопічних відділення денного перебування Інгульського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулось у бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького.
На кожне засідання співробітники бібліотеки запрошують цікавих та небайдужих до свого здоров’я людей. Цього разу ми познайомилися з Людмилою Іванівною Бондаренко – спортсменкою не тільки за покликанням душі. Спортом Людмила Іванівна займалася все своє життя і зараз, вже знаходячись на пенсії, продовжує вести активний та здоровий спосіб життя. У гарно вбраній залі бібліотеки присутні тихенько знайомилися між собою, обмінювались думками в очікувані лекції від запрошеної гості. Але Людмила Іванівна вирішила не просто гаяти час читаючи лекції, а як то кажуть, перейти «від слів до діла». Всім присутнім вона запропонувала підвестися і стати недалеко один від одного для оздоровчої зарядки.
Студенти факультету «Рукоділля» «Університету третього віку» відділення денного перебування Інгульського району міського територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради 25 лютого завітали на майстер-клас «Талісмани та обереги» до бібліотеки ім.О.Гмирьова.
У рамках творчої лабораторії вихідного дня в останню неділю місяця у бібліотеці збирається гарна компанія вже досвідчених рукодільниць та новачків і цього разу запрошувала до себе на майстер-клас рукодільниця - Бєлосвєт Тетяна Валеріївна. Вона - різнобічно талановита людина, вона займається вишиванням українських рушників, захоплюється плетінням з бісеру, в її арсеналі намиста,сережки,кулони та багато інших речей. Ще, майстриня вправно володіє спицями та крючком. Майстриня створює чарівні шпильки для волосся, обручі, використовуючи техніку «цунамі» та «канзаши». Та більш за все їй подобається робити різні обереги, талісмани і поєднувати декілька технік одночасно.
На сучасному етапі діяльності Миколаївського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області (далі – Відділення) основним завданням є: надання застрахованим особам 27 видів страхових виплат, соціальних послуг та матеріального забезпечення; організація профілактики страхових випадків; забезпечення проведення розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Станом на 1 січня 2018 року на обліку Відділення знаходяться 42 713 страхувальників-роботодавців загальна чисельність працюючих на яких складає 155 тис. осіб. Страхові виплати та соціальні послуги у відділенні отримують 930 потерпілих на виробництві (із яких 109 – внутрішньо переміщені особи) та 60 осіб, які мають право на виплати у разі втрати годувальника .
Нагадуємо, що у місті відкриті пункти гарячого харчування та видачі теплого одягу для людей без визначеного місця проживання. Вони розташовані у відділеннях міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Просимо Вас не бути байдужими до людей, які опинилися на вулиці у холодну пору року.
Направляйте таких громадян до закладів, де їм нададуть гарячу їжу та одяг.
АДРЕСИ ПУНКТІВ ГАРЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ ТА ВИДАЧІ ОДЯГУ ДЛЯ БЕЗДОМНИХ ГРОМАДЯН:
Заводський район: вул. Кузнецька, 1, тел. 47-71-22;
Інгульський район: вул. 12 Поздовжня, 50-А, тел. 21-20-48;
Корабельний район: вул. Металургів, 8, тел. 64-59-98;
Центральний район: вул. Шевченка, 19-А, тел. 47-59-93.
Крім того, у місті постійно діє центр реінтеграції бездомних громадян за адресою вул.Кругова, 47, тел.56-06-92, 56-11-08 (трамвай № 6 – вул. 3 Лінія, тролейбус № 5 - вул. Будівельників).
23.02.2018 року у відділенні денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулась цікава зустріч з завідувачем сектору прийняття рішень відділу соціальних виплат управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району Ліщук Людмилою Анатоліївною, яка акцентувала увагу на останніх змінах до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.14р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
Слушатели «Университета третьего возраста» и студенты морского лицея посетили ОНУБ им. А. Гмырева, где вместе отметили день социальной справедливости, день героев «Небесной сотни». Студентов столь разного возраста пригласила Войцеховская Галина Николаевна, начальник отдела социокультурной деятельности. Во время встречи, которая имела название «Храбрым сердцам посвящается», присутствующие посетили выставку, отобразившую эти события, общались, звучали песни, стихи.
Минутой молчания старшее и молодое поколения почтили память героев. Пенсионеры, которые проживают в Центральном районе города, активно участвуют в общественной жизни города, интересуются многими событиями и являются слушателями различных факультетов «Университета третьего возраста» городского территориального центра.
Сіючи добро, ми зберемо гарний врожай щастя, любові й добробуту.
Треба щодня, щогодини, щохвилини творити людям добро. І вони його не забудуть. Поспішайте творити добро, бо життя таке коротке і пролетить як мить!
З повагою до Вас
директор департаменту
Василенко Сергій Михайлович
Переглянути....